Czat Zapytanie ofertowe
KONTAKT
najnowsze wiadomości o firmie Jaka jest różnica między szybkim ładowaniem a wolnym ładowaniem akumulatorów litowo-jonowych?
NEWS

Oct 10, 2020

Jaka jest różnica między szybkim ładowaniem a wolnym ładowaniem akumulatorów litowo-jonowych?

Jaka jest różnica między szybkim ładowaniem a wolnym ładowaniem akumulatorów litowo-jonowych?

 

Celem szybkiego ładowania jest umożliwienie ładowania pojazdu w celu uzupełnienia ponad 50-60% energii elektrycznej w stosunkowo krótkim czasie, ale technologia akumulatorów, technologia przesyłu i dystrybucji mocy, a zwłaszcza technologia rozpraszania ciepła, nie mogą tego zrobić. .Obecnie większość z nich to stacjonarne ładowarki 380V na publicznych parkingach.Specjalne linie mogą dostarczać wyższą moc i większy prąd ładowania.Niektóre z nich są scentralizowane wprowadzanie wysokiego napięcia, przekształcane w prąd stały i podłączane do dużych zestawów akumulatorów.Może to zapewnić wyższy prąd ładowania i zapobiec wpływowi na sieć po podłączeniu.


Powolne ładowanie jest ogólnie nazywane ładowarką samochodową, co oznacza, że ​​w samochodzie jest wbudowany dwustopniowy obwód konwersji.Ponieważ samochód elektryczny można podłączyć, jest bardzo wygodny do użytku domowego.Wystarczy podłączyć go do 220 V AC.Szybka moc ładowania jest stosunkowo duża, zwykle dziesiątki kW.


1. Różnica między szybkim ładowaniem a wolnym ładowaniem jest następująca: obwód konwersji w maszynie pazurowej jest inny.Typ wolnego ładowania przekształca 5 V do 4,2 V, a typ szybkiego ładowania przekształca napięcie 9 V (lub wyższe) na 4,2 V.Chociaż szybkie ładowanie może znacznie skrócić czas ładowania, znacznie skraca również żywotność akumulatorów litowo-jonowych, podczas gdy wolne ładowanie powoduje mniej uszkodzeń sprzętu akumulatorowego.


Napięcie ładowania akumulatorów litowo-jonowych ma limit, zwykle nie może przekraczać około 4,2 V;a technologia szybkiego ładowania wymaga nawet 9 V lub więcej.Jeśli tak wysokie napięcie jest bezpośrednio podawane do akumulatora, akumulator nie może tego wytrzymać.Dlatego w maszynie pazurowej znajduje się specjalny obwód, który odpowiada za zamianę napięcia 5V lub 9V na napięcie, które wytrzyma akumulator, który służy do ładowania akumulatora.Powolne ładowanie zwykle wykorzystuje zwykłą ładowarkę 5 V, a moc ładowania na ogół nie przekracza 5 V x 2 A = 10 W.Szybkie ładowanie często wykorzystuje napięcie 9 V lub wyższe, a moc ładowania wynosi co najmniej 9 V x 2 A = 18 W.


2. Szybkie i wolne ładowanie są względne.Ogólnie rzecz biorąc, szybkie ładowanie to ładowanie prądem stałym o dużej mocy, które jest interfejsem ładowania stosów ładujących prądem stałym.Przekształca prąd zmienny sieci w prąd stały i przesyła go do portu szybkiego ładowania nowych pojazdów energetycznych.Energia elektryczna trafia bezpośrednio do akumulatora w celu ładowania., Może w pełni naładować 80% pojemności baterii w pół godziny.Powolne ładowanie odnosi się do ładowania AC, które jest interfejsem ładowania stosu ładowania AC.Moc prądu przemiennego z sieci jest wprowadzana do portu wolnego ładowania pojazdu elektrycznego, a moc prądu przemiennego jest zamieniana na prąd stały, a następnie wprowadź akumulator, aby zakończyć ładowanie, czas ładowania wynosi zwykle 7-8 godzin.

Top
popularne kategorie Wszystko